Колядки й щедрівки- найбільший матеріал для міфології, Детальна інформація

Колядки й щедрівки- найбільший матеріал для міфології
Тип документу: Реферат
Сторінок: 4
Предмет: Культура
Автор: фелікс
Розмір: 8.3
Скачувань: 1634
ХДПУ

Реферат

з української мови

тема: “Колядки й щедрівки- найбільший

матеріал для міфології”

Виконував

студент групи З -40

Воробель В.Т.

Перевірила

Пенькова Е. Г.

Харків 2001

Коляда, Різдво Божича, Святий вечір - щорічний самий веселий і значимий двенадцатидневный зимове свято. Настає він після зимового сонцестояння, коли закінчується період Корочуна 21-22 грудня (період самого короткого дня і самої довгої ночі), і починає додаватися день, Сонце повертає до лету. Саме що тоді сповідають Рідну Віру почитають Коляди-Бога, що починає Сварожий Коло.

За дванадцять священних ночей народився златоликий Божич -молоде Солнце-Дажбог, серебрянный Ясн-Місяць і свята Богиня-Мати води Дана, а значить і все живе на землі.

"Бог-Коляда приходить у світ зі світлом і добром, перемігши зло і пітьму. У Різдві сонця Коляди - свято світла Дажбога, велике свято Життя, свято Предків, свято Щастя і Волі. Усе суще на землі: людина, весь ростительный і тваринний світ почитають бога Коляду, опікуна молодого Божича-Солнца, зустрічаючи народження світла Дажбожьего Святою вечерею, Святими думками і Святою єдністю душ.

Світло, що щороку дарує людям Сонце Коляди, - це живлюща, усеперемагаюча міць Творця, що кличе з найдавніших часів і по цю годину на Святу вечерю, де дверей для усіх відкриті, де столи для усіх накриті". (В.Войтович, Сокіл-Рід, 1997)

Для величання Бога-Творця народ створив величезну кількість урочистих гімнів-пісень про створення світу, шануванні Сонця, Місяця, Богині Дані і їхніх нащадок-людей - колядок і щедривок. Помітимо, що колядки майже ніколи, а щедривки ніколи не печуть удень - ними величають Свято Щедрого вечора, Місяця і Зірки. Це свято віри у Світло, для того, щоб люди жили краще, щоб земля краще родила, чим торік, щоб майбутні діти й онуки Роду жили веселіше.

Колядування завжди починають космогонічними колядками про створення Світу, а потім величають усіх членів родини з персональними побажаннями кожному.

Недавно встановлено, що пісні мають свою енергетику. Що цікаво, найстарші українські пісні мають величенну енергетику. А саме цікаве - найбільша енергетика саме в колядок і щедривок. У римських хроніках зафіксовано, що це настільки древній обряд етрусків, що тільки найбільш обдаровані Волхви осягають його первісну сутність. А це значить, що вік цих пісень складає не менше 5000-7000 років. Цікаво, що щедривки збереглися тільки в Україні.

Починають повертатися з забуття і замовчування древні звичаї й обряди нашого народу. Більшість людей дуже погано ще їх знають. Але без минулого не буває сьогодення.

Так давайте поважати Віру й обряди наших Предків!

Одне з поверьев приводить нас до культу предків, що рельєфно виступає в різдвяній обрядовості. У "святий вечир"(переддень Різдва) вечірня вечеря, що складається, у Лубенском у., головним чином, з куті (ячная, изредкапшеничная) і узвара (відвар сушених плодів), має сімейний і, зокрема,поминальний характер: кутю залишають на ніч для померлих родичів;по народному віруванню, на стіні бувають видні неясні відображення маленьких, як ляльки, людей, що спускаються до столу.

Древні слов'яни зустрічали Новий рік піснями, танцями, жартами ряженых, веселими витівками. Цей цикл обрядів одержав загальне найменування - колядки. Колядували на Русі з 25 грудня. Наряджалися в шкіри, надягали страшні маски, ходили по будинках, пекли пісні. Ще затемна, у ранній новорічний ранок лунав стукіт у чи вікно двері. Хазяїни вже догадувалися, хто стукає, і гостинно відкривали двері. Гості заходили в будинок, розкидаючи по хаті хлібні зерна і приспівуючи:

Сіяюся-сіяю, підсіваю,

З Новим роком поздоровляю,

З худобою, з животом,

Із пшеничкой, з овсецом!

Колядників запрошували в будинок, садили за ошатний стіл і пригощали. Зерна, розкидані колядниками, підбирали усі до єдиного, зберігали їх, а навесні кидали в землю першими, сподіваючись, що вони забезпечать гарний врожай.

У руках у колядників обов'язково було сонце. Робили його зі старих ободов, прикрашали різнобарвними стрічками.

На Україні й у Белорусии теж були такі звичаї: щедривки - різновид колядок. Вони також являли собою пісенні прохання про врожайний, щедрий рік.

Ви, люди, радійте!

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes