Хронічний обструктивний бронхіт. Типові клінічні прояви, Детальна інформація

Хронічний обструктивний бронхіт. Типові клінічні прояви
Тип документу: Реферат
Сторінок: 2
Предмет: Медицина, БЖД
Автор: фелікс
Розмір: 6.3
Скачувань: 870
Курси підвищення кваліфікації

медсестер терапевтичних дільниць

при Коломийській ЦРЛ

РЕФЕРАТ

на тему:

“Хронічний обструктивний бронхіт.

Типові клінічні прояви.

Методи діагностики.

Організація догляду за хворими”.

Слухач циклу:

Петруняк Галина Микол.

Коломия 2002

Хронічний обструктивний бронхіт – це дифузне, прогресуюче нейтрофільне запалення бронхів, пов’язане з тривалим подразненням повітряносних шляхів шкідливими агентами, характеризується перебудовою секреторного апарату слизової оболонки, склеротичними змінами в глибоких шарах бронхіальної стінки і перібронхіальної тканини, супроводжується гіперсекрецією слизі, порушенням очищувальної і захисної функції мукоциліарного апарату бронхів, проявляється постійним, або періодичним кашлем з виділенням харкотиння не менше 3 місяців в році на протязі останніх 2 літ, з повторним спалахом запального процесу в бронхах, що призводить до стійких обструктивних порушень вентиляції і формування легеневого серця.

Клінічні критерії обструктивного бронхіту (по Вотчалу Б.Е.)

Про порушення бронхіальної прохідності свідчать наступні ознаки:

1. Поява задишки, переважно експіраторного характеру при фізичному навантаженні і при виході з теплого приміщення на холод.

2. Виділення харкотиння після тривалого і виснажливого кашлю.

3. Наявність сухих, свистячого характеру хрипів, що виникають переважно на видосі, особливо форсованому.

4. Подовження фази видоху. Наявність скритого бронхоспазму виявляється з допомогою проб з форсованим видихом (в положенні стоячи) та проби Вотчала Б.Е. (в лежачому положенні).

Оцінка важкості захворювання

По рекомендації Європейської респіраторної спілки визначена важкість ХОБ по значенню ОФВ:

Легка ступінь – ОФВ – 70%;

Середня ступінь – ОФВ – 59-69%;

Важка ступінь – ОФВ – менше 50,0%.

Діагностика ХОБ

ня здоров’я, особливо в холодний і сирий час року, пов’язують це погіршення з ГРЗ, грипом.

Задишка та кашель з виділенням слизисто-гнійного харкотиння зберігаються і в період ремісії. Часто спостерігається і бронхоспазм. На відміну від не обструктивного хронічного бронхіту вентиляційна здатність легень в фазі ремісії не нормалізується, продовжують вислуховуватися поодинокі сухі свистячі хрипи.

Детальний аналіз виявляє активне або пасивне куріння тютюну, вплив виробничих інгаляційних шкідливих факторів або забруднення навколишнього середовища.

2. Показники клінічного аналізу крові: ШОЕ у багатьох хворих змінюються мало. Може появлятися лейкоцитоз і зсув формули вліво. Через еритрацитозу, згущення крові і дихального ацидозу ШОЕ сповільнена і нерідко дорівнює “0”.

Дослідження харкотиння використовують у діагностиці: поява гною в харкотинні, лейкоцитів, клітин згущеного епітелію. При обстеженні хворих використовують рентгенологічне обстеження, бронхоскопію.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes