Нитратна кислота, Детальна інформація

Нитратна кислота
Тип документу: Реферат
Сторінок: 3
Предмет: Хімія
Автор: фелікс
Розмір: 26.3
Скачувань: 1498
при - 42 °С застигаюча в прозору кристалічну масу. На повітрі вона, подібно концентрованій соляній кислоті, «димить», тому що пари її утворять із 'вологою повітря дрібні крапельки туману.Чим вище температура і чим концентрованіше кислота, тим швидше йде розпад. Диоксид азоту , що виділяється , розчиняється в кислоті і надає їй буре фарбування.

.

, яскраво розпалюється.

Нитратна кислота діє майже на всі метали (за винятком золота, платини, тантала, родія, ірідія), перетворюючи їх у нітрати, а деякі метали—в оксиди.

. Пізніше було встановлено, що аналогічна дія нитратна кислота робить на хром і алюміній. Ці метали переходять під дією концентрованої нитратної кислоти в пасивний стан.

може відновлятися до різноманітних продуктів:. Сильно розведена нитратна кислота взаємодіє з активними металами---цинком, магнием, алюмінієм -- з утворенням іона амонію, що дає з кислотою нітрат амонію. Звичайно одночасно утворяться декілька продуктів.

Для ілюстрації призведемо схеми реакцій окислювання деяких металів нитратною кислотою;При дії нитратної кислоти на метали водень, як правило, не виділяється.

, наприкладБільш розведена кислота звичайно відновляється до NO, наприклад:, протікають складно.

:Хлорид нитрозила є проміжним продуктом реакції і розлагається:Хлор у момент виділення складається з атомів, що й обумовлює високу окисну спроможність царської горілки. Реакції окислювання золота і платини протікають в основному відповідно до таких рівнянь.

. Цей процес називається нитрованням і має велике значення в органічній хімії.

Нитратна кислота - одна з найважливіших сполук азоту: у великих кількостях вона витрачається у виробництві, азотних добрив, вибухових речовин і органічних барвників, служить окислювачем у багатьох хімічних процесах, використовується у виробництві сірчаної кислоти по нитрозному засобі, застосовується для виготовлення целюлозних лаків, кіноплівки.

3. Нітрати. Солі нитратної кислоти називаються нітратами. Всі вони добре розчиняються у воді, а при нагріванні розлагаються з виділенням кисню. При цьому нітрати найбільше активних металів переходять у нітрити:Нітрати більшості інших металів при нагріванні розпадаються на оксид металу, кисень і диоксид азоту. Наприклад:

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes