Порядок ведення реєстру отриманих та виданих податкових накладних (30.07.05), Детальна інформація

Порядок ведення реєстру отриманих та виданих податкових накладних (30.07.05)
Тип документу: Реферат
Сторінок: 3
Предмет: Документація
Автор: фелікс
Розмір: 13.3
Скачувань: 1179
ЗАТВЕРДЖЕНО

HYPERLINK "http://search.liga.kiev.ua/l_doc2.nsf/link1?OpenAgent&id=Re11049&ed=2005_06_30" \t "_top" наказом Державної податкової адміністрації України

від 30 червня 2005 р. N 244

Зареєстровано

в Міністерстві юстиції України

18 липня 2005 р. за N 770/11050 

ПОРЯДОК

ведення HYPERLINK "http://search.liga.kiev.ua/l_doc2.nsf/link1?OpenAgent&id=Re11049&ed=2005_06_30&an=95" \l "95" \t "_top" реєстру отриманих та виданих податкових накладних

1. Упровадження реєстру отриманих та виданих податкових накладних (далі - реєстр) обумовлене вимогами HYPERLINK "http://search.liga.kiev.ua/l_doc2.nsf/link1?OpenAgent&id=Z970168&ed=2005_06_03&an=925473" \l "925473" \t "_top" підпункту 7.2.8 пункту 7.2 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" (далі - Закон).

2. Реєстр ведеться особами, зареєстрованими як платники податку на додану вартість.

Якщо не зареєстровані платниками податку на додану вартість філії та інші структурні підрозділи платника податку самостійно здійснюють придбання/поставку товарів (послуг) та проводять розрахунки з постачальниками/споживачами, то зареєстрований платник податку, до складу якого входять такі філії, може делегувати філії або структурному підрозділу право ведення реєстру. Для цього платник податку повинен кожній філії та структурному підрозділу присвоїти окремий код (номер, шифр), про що письмово проінформувати державний податковий орган за місцем його реєстрації як платника податку на додану вартість. Відповідальність за недотримання вимог даного Порядку філіями та структурними підрозділами несе платник податку на додану вартість.

Під час виконання договорів про спільну (сумісну) діяльність реєстр ведеться особою, яка веде облік результатів такої діяльності.

3. Реєстр ведеться у документальному або електронному вигляді за вибором платника податку та повинен зберігатися платником податку протягом строку давності, установленого законом.

У разі ведення реєстру в електронному вигляді платник податку повинен на власний вибір використовувати будь-яку з найбільш поширених в Україні операційних комп'ютерних систем, які будуть запропоновані центральним податковим органом.

4. При проведенні планової або позапланової виїзної документальної перевірки платник податку зобов'язаний забезпечити доступ податковому інспектору до реєстру податкових накладних та в разі ведення його в електронному вигляді - надати носій електронної інформації за власний рахунок.

5. У реєстрі вказуються його порядковий номер, дата початку його ведення та дата його закінчення.

У разі ведення реєстру філіями та іншими структурними підрозділами платника (відповідно до пункту 2 цього Порядку) номер реєстру присвоюється з урахуванням установленого для цих філій та інших структурних підрозділів коду (номера, шифру) і визначається числовим значенням через дріб: у чисельнику проставляється порядковий номер реєстру, а в знаменнику - код (номер, шифр).

Особа, яка веде облік результатів під час виконання договорів про спільну (сумісну) діяльність, веде окремі реєстри із зазначеної діяльності і окремо - з діяльності, що не належить до спільної (сумісної).

6. У реєстрі окремо обліковуються операції:

з придбання товарів (послуг) з метою використання у господарській діяльності платника для здійснення операцій, які оподатковуються податком на додану вартість за ставкою 20 відсотків чи 0 відсотків, звільнених від оподаткування, та тих, що не є об'єктом оподаткування, а також тих, які не призначаються для використання у господарській діяльності цього платника податку;

з поставки товарів (послуг), які оподатковуються податком на додану вартість за ставкою 20 відсотків чи 0 відсотків, звільнених від оподаткування, та тих, що не є об'єктом оподаткування.

7. Реєстр є основою для відображення зведених результатів такого обліку в податкових деклараціях з податку на додану вартість.

8. У HYPERLINK "http://search.liga.kiev.ua/l_doc2.nsf/link1?OpenAgent&id=Re11049&ed=2005_06_30&an=102" \l "102" \t "_top" розділі I реєстру відображаються отримані податкові накладні, розрахунки коригування кількісних і вартісних показників ( HYPERLINK "http://search.liga.kiev.ua/l_doc2.nsf/link1?OpenAgent&id=REG2037&ed=2001_08_02&an=17796" \l "17796" \t "_top" додаток 2 до податкової накладної ), вантажні митні декларації, а також інші подібні документи (згідно з HYPERLINK "http://search.liga.kiev.ua/l_doc2.nsf/link1?OpenAgent&id=Z970168&ed=2005_06_03&an=925460" \l "925460" \t "_top" підпунктом 7.2.6 пункту 7.2 статті 7 Закону ). Такими іншими подібними документами є:

належним чином оформлений товарний чек, інший платіжний чи розрахунковий документ, що підтверджує прийняття платежу постачальником від отримувача товарів (послуг), з визначенням загальної суми такого платежу, суми податку та податкового номера постачальника - при поставці товарів (послуг) за готівку чи з розрахунками картками платіжних систем, банківськими або персональними чеками в межах граничної суми, установленої Національним банком України для готівкових розрахунків;

транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв'язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, за винятком тих, у яких форма встановлена міжнародними стандартами;

касові чеки, які містять суму поставлених товарів (послуг), загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума поставлених товарів (послуг) не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування податку на додану вартість);

товарні чеки або інші розрахункові документи, що засвідчують факт сплати податку внаслідок придбання товарів (послуг), копії яких додаються до заяви зі скаргою на постачальника цих товарів (послуг), що додається отримувачем товарів (послуг) до податкової декларації за звітний податковий період, - у разі відмови з боку постачальника цих товарів (послуг) надати податкову накладну або при порушенні ним порядку її заповнення.

Розрахунок коригування кількісних і вартісних показників ( HYPERLINK "http://search.liga.kiev.ua/l_doc2.nsf/link1?OpenAgent&id=REG2037&ed=2001_08_02&an=17796" \l "17796" \t "_top" додаток 2 до податкової накладної ) є документом, який дає право (підставу) покупцю вносити зміни до раніше включених в обсяг податкового кредиту, одержаного на підставі податкових накладних, будь-яких витрат на сплату податку.

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes