Діагностичні Малі Рольові ігри, Детальна інформація

Діагностичні Малі Рольові ігри
Тип документу: Реферат
Сторінок: 2
Предмет: Психологія
Автор: фелікс
Розмір: 14.1
Скачувань: 1381
Діагностичні Малі Рольові ігри.

Методика.

Даний метод соціальної діагностики колективу є подальшою розробкою психодраматического навчання Я. Мореко, і, якщо ви вирішили провести ДМИГ, по автор порадив би ознайомиться з першоджерелом. Метод Дмига дозволить вам оцінити групу чи людей соціум, виявити соціальні ролі кожного члена колективу, і, головне з великою часткою імовірності пророчити подальшу долю як колективу в цілому, так і окремих особистостей. Також ви можете побачити власними очима що буде відбуватися із соціумом унаслідок тієї чи іншої події. Ні в якому разі не змішуєте різні цілі в одній грі; не намагайтеся цим же Дмигом виправити існуючі відхилення в групі. Оскільки гра діагностична, то вона лише “знімає ситуацію” у колективі, але не робить безпосередніх особистісних і соціальних змін. “Лікування” може бути виконане потім, за допомогою свідомості в ході розбору гри, або за допомогою наступної Дмигу системі методів активного навчання (АМО), розробленої на основі минулої гри.

Надзадача.

Перш ніж приступити до подальшого опису методики, я хочу дати поняття надзадачі гри. Якщо ви проводите гру не для того, що б просто погратися, то обов'язково існує майстерна надзадача, то заради чого ви проводите ДМИГ. Тому що для простого з'ясування соціальної структури групи зовсім не обов'язково проводити ДМИГ, можна обмежиться социограмою і структурним аналізом. Але якщо ви припускаєте подальші зміни в колективі, то вам необхідний ДМИГ. От ваше припущення подальших змін і буде те “заради чого” проводитися ДМИГ. Ця надзадача і визначає усю розробку вашої гри і усе зайве, що не відносяться до цієї ідеї повинне бути з гри виключено.

Вибір теми (жанру).

я Дмига буде Росія Петра I чи час Наполеона. Для більш точного вибору теми Дмига я порадив визначити параметри, символ тієї субкультури, що існує в поле перетинання людей колективу і підшукати найбільш близький символ існуючих чи культур, що існували. Тоді і стане ясно, що краще вибрати чи Петра Наполеона, російський тип чи відносин французький. Виявити тип людських відносин можна аналізуючи социограмму й у ході особистих бесід. Корисно знати історію виникнення групи, потрясіння, що відбуваються з нею.

Отже, перед вами група людей, яким або образом зв'язаних між собою. Перш ніж приступати до розробки гри, необхідно довідатися побільше про цих людей, а, точніше, про те, що являє собою на даний момент колектив і як соціум. Скористаєтеся для цього социометрическим тестом.

Социометрический тест.

Всім учасникам пропонується заповнити наступну таблицю

Робота

Відпочинок+ - + -

1

2

3

Варіант 1

Варіант 2У першому варіанті учасник пише праворуч з ким із групи він хотів спільно працювати, ліворуч - з ким не хотів. Варіант 2 - те ж у спільному відпочинку. В обох варіантах це треба робити в порядку убування. Ви можете змінювати і доповнювати социометрический тест іншими питаннями в залежності від ваших початкових знань про соціум. Наприклад, “З ким би ви пішли в розвідку?” Обробивши социометрический тест, ви можете скласти социограмму, що виглядає в такий спосіб:

З даної социограммы можна багато з'ясувати про соціум. При першому, поверхневому погляді, ясно що лідерів у групі три: це номера 1, 4 і 5; 1 і 4 є центрами відповідно чоловічої і жіночої уваги відповідно. 9 знаходиться поза соціумом, а 5 тримається тільки за рахунок міцної дружби з лідером 1. При більш повному розгляді социограммы ви можете уловити деталі які від мене вислизнули.

Тепер, коли ви довідалися дещо про колектив, можете приступати до розробки гри: вибору теми (жанру), підбору початкових умов, розробці ланцюга подій і динаміки гри.

Dmig.doc

The online video editor trusted by teams to make professional video in minutes